Historia marki Tommy Hilfiger


Tommy Hilfiger: historia marki

Choć Tommy Hilfiger jest znanym na skalę ogólnoświatową projektantem mody, ze względu na jego charakter i podejście do życia określa się go „zwykłym człowiekiem” mody. Kojarzony jest przede wszystkim z klasycznym amerykańskim stylem preppy. W czasie owocnej kariery udało mu się spopularyzować sportową elegancją zarówno wśród zamożnej śmietanki towarzyskiej, jak i sportowców czy raperów. Dziś marka Tommy Hilfiger to solidny brand, który stanowi synonim jakości i elegancji w miejskim stylu.
Zobacz ofertę marki Tommy Hilfiger.
  

XX wiek

1951

Na świat przychodzi Thomas Jacob Hilfiger.

1971

Thomas Hilfiger zaczyna przygodę ze sprzedażą detaliczną, co pozwala mu na szkolenie swoich umiejętności biznesowych.W latach 70. Hilfiger przeprowadza się do Nowego Jorku w celu spełnienia swojego marzenia o byciu projektantem mody. Ze stolicy stanu Albany sprowadza do Elmiru ikonę mody, czyli dżinsy z rozszerzanymi nogawkami, popularnie określanymi mianem dzwonów. Sprowadzane spodnie Hilfiger sprzedaje w sklepie Brown’s.Wkrótce Hilfiger uruchamia swój własny sklep z ubraniami, który nazywa The People’s Place.

1985

Thomas Jacob Hilfiger za sprawą inwestycji Mohana Murjaniego tworzy pierwszą sygnowaną swoim nazwiskiem kolekcję ubrań.

1989

Właścicielem Tommy Hilfiger Corporation zostaje Sportswear Holdings Limited.

Lata 90 XX wiek

1992

Tommy Hilfiger staje się spółką akcyjną.

1995

Tommy Hilfiger zostaje wyróżniony nagrodą Menswear Deisgner of The Year.

1996

Hilfiger decyduje się na wprowadzenie do swoich kolekcji mody przeznaczonej dla przedstawicielek płci pięknej.

Początek XXI wieku

2003

Thomas Hilfiger zaprasza do współpracy piosenkarza Davida Bowiego oraz jego żonę – supermodelkę Iman. Para bierze udział w kampanii reklamowej H Collection.

2003

Tommy Hilifger jako marka odnotowuje liczbę pracowników na poziomie 5400 osób. Przychody firmy wynoszą 1,8 bilionów dolarów.

2005

Firma Tommy Hilfiger zostaje sprzedana przedsiębiorstwu Apax Partners za 1,2 miliardów dolarów.

2009

Thomas Hilifger dostaje propozycję bycia gościnnym jurorem w programie dla początkujących projektantów – „Project Runway”

2010 do teraz

2010

Firma Tommy Hilfiger trafia w ręce Phillips-Van Heusen, przedsiębiorstwa będącego właścicielem marki Calvin Klein.

2012

Thomas Hilfiger otrzymuje nagrodę od CFDA – Geoffrey Beene Lifetime Achievement Award.Fundacja The Tommy Hilfiger Corporate Foundation zmienia nazwę na Tommy Cares.

2014

We wrześniu projektant zostaje sponsorem Golden Door Film Festival.

2016

Thomas Hilfiger pojawia się w filmie „Zoolander 2”, reżyserowanym przez Bena Stillera.

[script]$('.kontener-row').each(function(index) { var ile_left = $(this).children('.left').css('height'); var ile_right = $(this).children('.right').css('height'); if (ile_left > ile_right) $(this).children('.left').css('border-right', '1px solid #fff'); if (ile_left <= ile_right) $(this).children('.right').css('border-left', '1px solid #fff');})[/script]
[script]$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1744_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1744_0').removeAttr('required');}});});[/script]