Technologie Clarks

Jak działają technologie Clarks?

Max Spring Fx

Technologia zapewniająca optymalny poziom amortyzacji. Dzięki niej buty absorbują nawet silne wstrząsy od dołu oraz po bokach. W dodatku konstrukcja buta pozwala na szeroki zakres anatomicznie naturalnych ruchów stopy. Max Spring Fx zwiększa elastyczność obuwia i minimalizuje uczucie zmęczonych stóp.

Cushion Plus

Jeden z innowacyjnych systemów amortyzujących w butach Clarks. Nowoczesna wkładka z pianki o różnej gęstości z łatwością dopasowuje się do anatomicznego konstrukcji podeszwy. Cushion Plus wpływa na stabilizację stopy oraz zmniejsza jej obciążenie.

Softtread

Nowoczesna podeszwa wykonana z gumy charakteryzującej się dużą elastycznością. Podeszwa łatwo dopasowuje się do naturalnego dla stopy ruchu.

Rock

Gumowa podeszwa odznaczająca się wysoka odpornością na ścieranie. Ponadto gwarantuje optymalną przyczepność do podłoża nawet na mokrych nawierzchniach.

Flexlight

Tym mianem określane są buty Clarks, w których wykorzystano miękką skórę, elastyczną podeszwę oraz antybakteryjną wyściółkę. Flexlight odznacza się dodatkową warstwą wyściółki o właściwościach antybakteryjnych i antygrzybicznych, co pozwala zadbać o higieniczne środowisko wewnątrz. Specjalne wycięcia sprawiają, że buty są lekkie i elastyczne.

Cushion Soft

Wkładka z miękkiej pianki o właściwościach amortyzujących. Poprawia ogólny komfort użytkowania obuwia.

Atsu

Innowacyjna wkładka wyposażona w specjalne wypustki, których zadaniem jest masowanie stóp. W ten sposób wkładka Atsu redukuje napięcie i poprawia krążenie krwi.

Aqua DX

Technologia zajmująca się odprowadzaniem wody z wnętrza obuwia kanalikami umieszczonymi w podeszwie. Umożliwia to szybkie wysuszenie zamoczonych butów. System doskonale sprawdza się w obuwiu przeznaczonym do użytkowania na jachtach.

Active Air

Wkładka o właściwościach amortyzujących. Pod wkładką znajdują się kieszonki wypełnione powietrzem. Absorbują one energię wstrząsów powstających przy każdym kontakcie stopy z podłożem.

Active Air z przepływem powietrza

Technologia bazująca na niewielkich rozmiarów komorach powietrznych, znajdujących się w podeszwie buta. Komory przy każdym kroku pompują powietrze do wnętrza obuwia, dzięki temu użytkownik zyskuje właściwy dla stóp klimat.

Active Air Vent

Technologia oparta na ukrytej w podeszwie niewielkiej pompce, dzięki której użytkownik zyskuje optymalną cyrkulację powietrza wewnątrz buta, z którego dodatkowo usuwana jest wilgoć.

[script]$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1744_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1744_0').removeAttr('required');}});});[/script]